Gudstjenester i Lolland-Falsters Stift

Gudstjenester i Lolland-Falsters Stift.

Gudstjenester 2024

Se gudstjenesteliste på Lolland-Falster Stifts hjemmeside

Lolland-Falster Stifts Facebook side

Gudstjenester i trinitatis-tiden

  • Find prædikant: skriv navn (evt bare del af navn) i søgefelt
  • Find kirke: skriv kirkens navn i søgefelt.
  • Sorter kolonner og få alfabetisk orden
StedPersonDato og tid
Vester Ulslev KirkeStine Rugaard Sylvest15/06 -24 11:00
Øster Ulslev KirkeStine Rugaard Sylvest15/06 -24 12:30
Øster Ulslev KirkeStine Rugaard Sylvest15/06 -24 13:30
Horbelev KirkePastor Mette Marie Trankjær16/06 -24 08:00
Horreby KirkeAnna Sloth Jørgensen16/06 -24 09:00
Radsted KirkeMogens Winther Hvidring16/06 -24 09:00
Nordlunde KirkeKarin Andersen16/06 -24 09:00
Våbensted KirkeKenneth Bjørnholt Jacobsen16/06 -24 09:00
Avnede KirkeRebekka Kristensen16/06 -24 09:30
Gloslunde KirkeHenrik Gade Jensen16/06 -24 09:30
Hunseby KirkeGitte Sylvest Larsen16/06 -24 09:30
Nebbelunde KirkeOlga Grygorieva Kohen16/06 -24 09:30
Krønge KirkeRegitze Melhof Pedersen16/06 -24 09:30
Holeby KirkeSusanne Juhl Thisted16/06 -24 09:30
Stadager KirkeEva Birgitta Blennow Heyn16/06 -24 09:30
Tingsted KirkeJeppe Sørensen16/06 -24 10:00
StrandkirkenMette Marie Trankjær16/06 -24 10:00
KlosterkirkenJannie Edelberg Nielsen16/06 -24 10:00
LindeskovkirkenPoul Steenberg16/06 -24 10:00
Aastrup KirkeLisbeth Mannerup Nielsen16/06 -24 10:00
Nørre Alslev KirkeMarianne Wagner16/06 -24 10:00
SundkirkenHanne Elmgaard Lundsgaard16/06 -24 10:00
Maribo DomkirkeAnne Birgitte Reiter16/06 -24 10:00
StormarkskirkenLaura Håkansson16/06 -24 10:00
Eskilstrup KirkeTorben Elmbæk Jørgensen16/06 -24 10:30
Gedesby KirkeSøren Winther Nielsen16/06 -24 10:30
Karleby KirkeAnna Sloth Jørgensen16/06 -24 10:30
Majbølle KirkeMogens Winther Hvidring16/06 -24 10:30
Toreby KirkeChristina Birgitte Mielcke16/06 -24 10:30
Ryde KirkeKasper Michael Høyer16/06 -24 10:30
Sakskøbing KirkeBenedikt Mader16/06 -24 10:30
Sankt Nikolai KirkeCarina Juhl Jakobsen16/06 -24 10:30
Vindeby mølleKarin Andersen16/06 -24 10:30
Nysted KirkeIda Støckel Rolle16/06 -24 10:30
Musse KirkeStine Rugaard Sylvest16/06 -24 11:00
Torkilstrup mølleMarianne Wagner16/06 -24 11:00
Rødby KirkeOlga Grygorieva Kohen16/06 -24 11:00
Bandholm KirkeBitten Petersen16/06 -24 11:00
Rødbyhavn KirkeSusanne Thisted16/06 -24 11:00
Søllested KirkeRebekka Maria Brandt Kristensen16/06 -24 11:00
Kippinge KirkeEva Birgitta Blennow Heyn16/06 -24 11:00
Tågerup KirkeRegitze Melhof Pedersen16/06 -24 11:00
Femø KirkeBeth Marie Larsen Hagemann16/06 -24 11:30
Nordre KirkeBirthe Gunhild Friis16/06 -24 13:00
Sønder Kirkeby KirkeTom Friis16/06 -24 14:00
Vesterborg KirkeKasper Michael Høyer16/06 -24 14:00
Blans HavnMikkel Flor16/06 -24 14:00
Birket KirkeBeth Marie Larsen Hagemann16/06 -24 14:30
Stubbekøbing KirkeBenedicht Mader16/06 -24 15:00
Væggerløse KirkeAnders Martin Lauritsen16/06 -24 21:00
Stubbekøbingvej 105, 4800 Nykøbing FBirthe Friis18/06 -24 13:30
Væggerløse KirkeAnders Martin Lauritsen20/06 -24 14:00
Godsted KirkeStine Rugaard Sylvest22/06 -24 11:00
Ønslev KirkeTorben Elmbæk Jørgensen23/06 -24 09:00
Sandby KirkeJanne Christine Funch Svensson23/06 -24 09:00
Nøbbet KirkeKarin Andersen23/06 -24 09:00
Købelev KirkeBeth Hagemann23/06 -24 09:00
Falkerslev KirkePastor Mette Marie Trankjær,Pastor Anna Sloth Jørgensen23/06 -24 09:30
Avnede KirkeLaura Brøchner Opstrup23/06 -24 09:30
Stokkemarke kirkeMikkel Flor23/06 -24 09:30
Hunseby KirkeGitte Sylvest Larsen23/06 -24 09:30
Holeby KirkeSusanne Juhl Thisted23/06 -24 09:30
Rødbyhavn KirkeSusanne Thisted23/06 -24 09:30
Nørre Vedby KirkeEva Birgitta Blennow Heyn23/06 -24 09:30
Errindlev KirkeRegitze Melhof Pedersen23/06 -24 09:30
Tingsted KirkeJeppe Sørensen23/06 -24 10:00
StrandkirkenTom Friis23/06 -24 10:00
KlosterkirkenJannie Edelberg Nielsen23/06 -24 10:00
Nordre KirkeLill Arendt Hemmingsen23/06 -24 10:00
Væggerløse KirkeAnders Martin Lauritsen23/06 -24 10:00
Aastrup KirkeLisbeth Mannerup Nielsen23/06 -24 10:00
Lillebrænde KirkeLars Mynster23/06 -24 10:00
Nørre Kirkeby KirkeMarianne Wagner23/06 -24 10:00
SundkirkenHanne Elmgaard Lundsgaard23/06 -24 10:00
Maglebrænde KirkeBenedicht Mader23/06 -24 10:00
Maribo DomkirkePer Møller23/06 -24 10:00
StormarkskirkenLaura Håkansson23/06 -24 10:00
Eskilstrup KirkeTorben Elmbæk Jørgensen23/06 -24 10:30
Skelby KirkeSøren Winther Nielsen23/06 -24 10:30
Sønder Alslev KirkeAnna Sloth Jørgensen23/06 -24 10:30
Majbølle KirkeKenneth Jacobsen23/06 -24 10:30
Toreby KirkeChristina Birgitte Mielcke23/06 -24 10:30
Nordlunde KirkeKarin Andersen23/06 -24 10:30
Vesterborg KirkeKasper Michael Høyer23/06 -24 10:30
Fejø KirkeDorte Mikuta23/06 -24 10:30
Sankt Nikolai KirkeCarina Juhl Jakobsen23/06 -24 10:30
Nysted KirkeIda Støckel Rolle23/06 -24 10:30
Stubbekøbing KirkeBenedicht Mader23/06 -24 11:00
Rødby KirkeAnne-Lene Nielsen Frederickson23/06 -24 11:00
Fuglse KirkeRegitze Melhof Pedersen23/06 -24 11:00
Bandholm KirkeMikkel Flor23/06 -24 11:00
Gurreby KirkeRebekka Maria Brandt Kristensen23/06 -24 11:00
Brarup KirkeDorte Hedegaard23/06 -24 11:00
Gundslev KirkeLars Mynster23/06 -24 11:30
Landet kirke og præstegårdKasper Michael Høyer23/06 -24 14:00
Agerup KapelKenneth Bjørnholt Jacobsen23/06 -24 14:00
Agerup KapelKenneth Bjørnholt Jacobsen23/06 -24 14:00
LindeskovkirkenDennis Jelstrup23/06 -24 16:30
Nørre Alslev KirkeMarianne Wagner23/06 -24 19:00
StrandkirkenAnders Martin Lauritsen26/06 -24 19:00
Slemminge KirkeKenneth Bjørnholt Jacobsen29/06 -24 10:00
Eskilstrup KirkeTorben Elmbæk Jørgensen30/06 -24 09:00
Majbølle KirkeJohannes Olav Kruse Kristensen30/06 -24 09:00
Horslunde KirkeKarin Andersen30/06 -24 09:00
Toreby KirkeHanne Elmgaard Lundsgaard30/06 -24 09:00
Horbelev KirkePrædikant Anna Sloth Jørgensen30/06 -24 09:30
Avnede KirkeRebekka Kristensen30/06 -24 09:30
Græshave KirkeHenrik Gade Jensen30/06 -24 09:30
Hunseby KirkeBitten Petersen30/06 -24 09:30
Nebbelunde KirkeAnne-Lene Nielsen Frederickson30/06 -24 09:30
Østofte KirkeMikkel Flor30/06 -24 09:30
Rødbyhavn KirkeSusanne Thisted30/06 -24 09:30
Godsted KirkeStine Rugaard Sylvest30/06 -24 09:30
Tingsted KirkeJeppe Sørensen30/06 -24 10:00
StrandkirkenElin O. Rasmussen30/06 -24 10:00
KlosterkirkenJannie Edelberg Nielsen30/06 -24 10:00
LindeskovkirkenDennis Jelstrup30/06 -24 10:00
Nordre KirkeKirsten Hartvig Munk30/06 -24 10:00
Væggerløse KirkeAnders Martin Lauritsen30/06 -24 10:00
Torkilstrup KirkeLars Mynster30/06 -24 10:00
SundkirkenHanne Elmgaard Lundsgaard30/06 -24 10:00
Maribo DomkirkeAnne Birgitte Reiter30/06 -24 10:00
StormarkskirkenJanne Svensson30/06 -24 10:00
Horreby KirkeAnna Sloth Jørgensen30/06 -24 10:30
Radsted KirkeJohannes Olav Kruse Kristensen30/06 -24 10:30
Ryde KirkeKasper Michael Høyer30/06 -24 10:30
Birket KirkeBeth Marie Larsen Hagemann30/06 -24 10:30
Engestofte KirkeKenneth Bjørnholt Jacobsen30/06 -24 10:30
Sankt Nikolai KirkeLizet Jane Wendt30/06 -24 10:30
Vindeby KirkeKarin Andersen30/06 -24 10:30
Døllefjelde KirkeStine Rugaard Sylvest30/06 -24 11:00
Stubbekøbing KirkeBenedicht Mader30/06 -24 11:00
Stokkemarke kirkeMikkel Flor30/06 -24 11:00
Rødby KirkeAnne-Lene Nielsen Frederickson30/06 -24 11:00
Holeby KirkeSusanne Juhl Thisted30/06 -24 11:00
Bandholm KirkeBitten Petersen30/06 -24 11:00
Arninge KirkeHenrik Gade Jensen30/06 -24 11:00
Søllested KirkeRebekka Maria Brandt Kristensen30/06 -24 11:00
Vålse KirkeTorben Jørgensen30/06 -24 11:00
Nysted KirkeIda Støckel Rolle30/06 -24 11:00
Nørre Alslev KirkeLars Mynster30/06 -24 11:30
Femø KirkeBeth Marie Larsen Hagemann30/06 -24 13:30
Vesterborg KirkeKasper Michael Høyer30/06 -24 14:00
Askø KirkeBitten Petersen30/06 -24 14:00
Gedesby KirkeSøren Winther Nielsen30/06 -24 19:00
Sakskøbing KirkeHanne Margrethe Tougaard30/06 -24 19:00
Ønslev KirkeTorben Elmbæk Jørgensen07/07 -24 09:00
Tårs KirkeKenneth07/07 -24 09:00
Nordlunde KirkeKarin Andersen07/07 -24 09:00
SundkirkenHanne Elmgaard Lundsgaard07/07 -24 09:00
Sandby KirkeJanne Christine Funch Svensson07/07 -24 09:00
Tingsted KirkeTom Friis07/07 -24 09:30
Halsted KirkeLaura Brøchner Opstrup07/07 -24 09:30
Vestenskov KirkeHenrik Gade Jensen07/07 -24 09:30
Stokkemarke kirkeMikkel Flor07/07 -24 09:30
Hunseby KirkeGitte Sylvest Larsen07/07 -24 09:30
Fuglse KirkeRegitze Melhof Pedersen07/07 -24 09:30
Rødbyhavn KirkeRegitze Melhof Pedersen07/07 -24 09:30
Stadager KirkeDorte Hedegaard07/07 -24 09:30
StrandkirkenJens Dag Lose07/07 -24 10:00
KlosterkirkenJannie Edelberg Nielsen07/07 -24 10:00
LindeskovkirkenDennis Jelstrup07/07 -24 10:00
Nordre KirkeLill Arendt Hemmingsen07/07 -24 10:00
Aastrup KirkeLisbeth Mannerup Nielsen07/07 -24 10:00
Maribo DomkirkeAnne Birgitte Reiter07/07 -24 10:00
Eskilstrup KirkeTorben Elmbæk Jørgensen07/07 -24 10:30
Falkerslev KirkePastor Anna Sloth Jørgensen07/07 -24 10:30
Væggerløse KirkeSøren Winther Nielsen07/07 -24 10:30
Toreby KirkeHanne Elmgaard Lundsgaard07/07 -24 10:30
Landet KirkeKasper Michael Høyer07/07 -24 10:30
Sakskøbing KirkeLisbeth Lumby07/07 -24 10:30
Fejø KirkeBeth Marie Hagemann07/07 -24 10:30
Sankt Nikolai KirkeLizet Jane Wendt07/07 -24 10:30
Købelev KirkeKarin Andersen07/07 -24 10:30
Fjelde KirkeKenneth Bjørnholt Jacobsen07/07 -24 10:30
Dannemare KirkeHenrik Gade Jensen07/07 -24 11:00
Stubbekøbing KirkeBendicht Mader07/07 -24 11:00
Rødby KirkeAnne-Lene Nielsen Frederickson07/07 -24 11:00
Østofte KirkeMikkel Flor07/07 -24 11:00
Bandholm KirkeBitten Petersen07/07 -24 11:00
StormarkskirkenLaura Opstrup07/07 -24 11:00
Skovlænge KirkeRebekka Maria Brandt Kristensen07/07 -24 11:00
Gyldenbjerg KirkeDorte Hedegaard07/07 -24 11:00
Tågerup KirkeRegitze Melhof Pedersen07/07 -24 11:00
Nysted KirkeIda Støckel Rolle07/07 -24 11:00
Øster Ulslev KirkeBendicht Richardt Mader07/07 -24 14:00
Gedser KirkeSøren Winther Nielsen07/07 -24 19:00

[cp_popup display=”inline” style_id=”50370″ step_id = “1”][/cp_popup]

Husk søndag!

Få information om gudstjenester i kirker, på TV, radio, online.

Vi spammer ikke! Læs vores [link]privatlivspolitik[/link] hvis du vil vide mere.