Gudstjenester i Københavns Stift

Gudstjenester i Københavns Stift.

Kalender for kirkerne i København og på Bornholm

Find en gudstjeneste, en koncert, et foredrag eller aktivitet for børn.

Gudstjenester

Søg på præst

Søg på kirke/sted

Se gudstjenester online på søndag

Gudstjenester og andagter

Musik

Koncerter, kor og sang

Foredrag m.m Studiegrupper, møder m.m.

For børn. Kirke fra 0 – 15

Find kirke

Find præst/prædikant

(Find kirke eller præst ved at skrive i søg)

   
StedPersonDato og tid
Vor Frue KirkeMichael T. Brenøe28/04 -22 19:00
Sankt Lukas KirkeBettina C Tranberg29/04 -22 19:00
Ny KirkeFlemming Mose Lauridsen01/05 -22 09:00
Vestermarie KirkeFrank Kærgaard01/05 -22 09:00
Hyltebjerg KirkeAnders Larsen01/05 -22 09:00
Sankt Nicolai KirkeNana Schiøtt Hansen01/05 -22 09:00
Sankt Bodils KirkeLise Dürr Nielsen01/05 -22 09:00
Gudhjem KirkeTina Ravnsbjerg Damholt01/05 -22 09:00
Tejn KirkeÁki Kristoffer Nielsen01/05 -22 09:00
Håndværkerhaven 49, 2400 København NVSamme præst som i Emdrup kirke01/05 -22 09:30
HøjdevangskirkenJeanette Sauerberg01/05 -22 09:30
Store Magleby KirkeAndreas Sylvest Wille01/05 -22 10:00
Sct. Matthæus KirkeBarbara Jensen01/05 -22 10:00
KildevældskirkenRikke Vedel Hansen01/05 -22 10:00
Brønshøj KirkeKarsten Thomsen01/05 -22 10:00
Sankt Stefans KirkeThomas Høg Nørager01/05 -22 10:00
Sundby KirkeChristine Beck01/05 -22 10:00
Simon Peters KirkeJens Frederik Olsen01/05 -22 10:00
BethlehemskirkenKirkens præster01/05 -22 10:00
Husumvold KirkeLine Bjørn Hansen01/05 -22 10:00
Simeons KirkeChristine Tind Johannesen-Henry01/05 -22 10:00
Tagensbo KirkeDorte Pedersen01/05 -22 10:00
Vor Frue KirkeStine Munch01/05 -22 10:00
HelligåndskirkenAgnete Holm01/05 -22 10:00
GarnisonskirkenJacob Ørsted01/05 -22 10:00
Hans Egedes KirkeLouise Sihm Knudsen01/05 -22 10:00
Filips KirkeBo Heikendorf Petersen01/05 -22 10:00
Christians KirkePia Søltoft01/05 -22 10:00
Grundtvigs KirkeVibeke Bidstrup01/05 -22 10:00
Dragør KirkeAnette Salling Lyneborg01/05 -22 10:00
HøjdevangskirkenJeanette Sauerberg01/05 -22 10:00
Esajas KirkeMichael Aaskov Hemmingsen01/05 -22 10:00
Flintholm KirkeBirgitte Haahr01/05 -22 10:00
Sions KirkeMette Kathrine Grosbøll01/05 -22 10:00
KastelskirkenElse Hviid01/05 -22 10:00
SkelgårdskirkenKaren Giødesen01/05 -22 10:00
Brorsons KirkeNicolaj Stubbe Hørlyck01/05 -22 10:30
Brorsons KirkeNicolaj Stubbe Hørlyck01/05 -22 10:30
Allinge KirkeElon Anders Enevoldsen Lauterlein01/05 -22 10:30
Hellig Kors KirkeAndreas Christensen01/05 -22 10:30
Nylars KirkeFrank Kærgaard01/05 -22 10:30
Solbjerg KirkeKarin Franijeur Znaider01/05 -22 10:30
ApostelkirkenArne Kappelgaard01/05 -22 10:30
Sankt Lukas KirkeHelle B Poulsen01/05 -22 10:30
AdventskirkenCamilla Diderichsen01/05 -22 10:30
Sankt Povls KirkeHans Vilhelm Breum Jakobsen01/05 -22 10:30
Sankt Jakobs KirkeMia Rahr Jacobsen01/05 -22 10:30
Nazaret KirkeNiels Underbjerg01/05 -22 10:30
Aalholm KirkeLise Mortensen01/05 -22 10:30
Solvang KirkeJens Henrik Jakobsen01/05 -22 10:30
GrøndalskirkenUlla Toft01/05 -22 10:30
Nexø KirkePeder Skovbo Jørgensen01/05 -22 10:30
LundehuskirkenJulie Damlund01/05 -22 10:30
TaksigelseskirkenLars Petersen01/05 -22 10:30
Lindevang KirkeJonas Lucas Christy01/05 -22 10:30
Bellahøj KirkeAsser Skude01/05 -22 10:30
Sankt Markus KirkeSigne Danielsen01/05 -22 10:30
Timotheus KirkePernille Vinge Karlsson01/05 -22 10:30
Johannes Døbers KirkeVibeke Ebert Tuxen01/05 -22 10:30
MargrethekirkenFælles højmesse i Johannes Døbers Kirke01/05 -22 10:30
Vigerslev KirkeHenrik Arendt Laursen01/05 -22 10:30
Vanløse KirkePia Mi Ran Poulsen01/05 -22 10:30
Emdrup KirkeJóannis Fonsdal01/05 -22 10:30
Frederiks KirkeSusanne Freddin Skovhus01/05 -22 10:30
Sankt Nicolai KirkePeter Hauge Madsen01/05 -22 10:30
Tingbjerg KirkeMette Basbøll01/05 -22 10:30
Frederiksberg KirkeHelle Park Thorsen Halse01/05 -22 10:30
Frederiksberg SlotskirkePia Nordin Christensen01/05 -22 10:30
FrihavnskirkenLene Tvilling01/05 -22 10:30
Trinitatis KirkeErik Høegh-Andersen01/05 -22 10:30
Sankt Pauls KirkeKathrine Bang Lilleør01/05 -22 10:30
Hasle KirkeSe Ruts Kirke01/05 -22 10:30
Ruts KirkeJens Jørgen Rasmussen01/05 -22 10:30
Vor Frelsers KirkeMarlene Lindsten01/05 -22 10:30
Østerlars KirkeTina Ravnsbjerg Damholt01/05 -22 10:30
Aa KirkeHardy Lund Olesen01/05 -22 10:30
Husum KirkeSognepræst Frederik Teglberg Damm01/05 -22 10:30
JesuskirkenSognepræst Frank Bjørn Christensen01/05 -22 10:30
Sankt Clemens KirkeCarsten Møller-Christensen01/05 -22 10:30
Sankt Knuds KirkeFlemming Mose Lauridsen01/05 -22 10:30
Sankt Ols KirkeÁki Kristoffer Nielsen01/05 -22 10:30
KristkirkenMette Gramstrup01/05 -22 11:00
Frederiksholm KirkeChristian Rydahl01/05 -22 11:00
Sankt Thomas KirkeVibeke Rørbæk Døssing01/05 -22 11:00
Sankt Johannes KirkePer Vibskov Nielsen01/05 -22 11:00
Kirken i ØrestadRikke Weissfeld01/05 -22 11:00
Anna KirkeSusanne Voss Pedersen01/05 -22 11:00
Sankt Petri Tyske KirkeDr. Rajah Scheepers01/05 -22 11:00
Enghave KirkeJette Steffensen01/05 -22 11:00
Hans Tausens KirkeGhita Katz Olsen01/05 -22 11:00
Nathanaels KirkeIngrid Gadager01/05 -22 11:00
KapernaumskirkenJacob Ekstrøm Løkkegaard01/05 -22 11:00
DavidskirkenHelena Hauge01/05 -22 12:00
Allehelgens KirkeMik Kjerulff01/05 -22 12:00
EliaskirkenWilliam Salicath og Olivier Antunes orkester01/05 -22 13:00
De Gamles Bys KirkeBirger Bavnhøj01/05 -22 14:00
HelligåndskirkenMânguak` Dalager01/05 -22 14:00
Hans Egedes KirkeBorgny Susanna Brünings-Hansen01/05 -22 14:00
Rø KirkeCarsten Møller-Christensen01/05 -22 14:00
Emdrup KirkePakistansk præst01/05 -22 15:00
Store Magleby KirkeGitte Tine Turin01/05 -22 16:00
Brønshøj KirkePeter Nejsum01/05 -22 17:00
Vor Frue KirkeAnders Borre Gadegaard01/05 -22 17:00
Holmens KirkeBirgitte Kvist Poulsen01/05 -22 17:00
MariakirkenOlav Poulsen01/05 -22 19:00
Sankt Peders KirkeTina Ravnsbjerg Damholt01/05 -22 19:00
Tagensbo KirkeDorte Pedersen02/05 -22 09:30
Bellahøj KirkePeter Møller Jensen03/05 -22 08:30
SkelgårdskirkenKaren Giødesen, organist Betina Friis03/05 -22 10:45
LundehuskirkenJulie Birgitte Damlund03/05 -22 16:30
Bellahøj KirkePeter Møller Jensen03/05 -22 16:30
Husum Kirkesognepræst Bettina Birk Jensen03/05 -22 19:00
Frederiksberg HospitalskirkeProvst Kirsten Jørgensen04/05 -22 09:30
Dragør KirkeJens Bach Pedersen04/05 -22 09:30
Johannes Døbers KirkePernille Vinge Karlsson04/05 -22 10:00
BethlehemskirkenKantor Kim Thinggaard04/05 -22 12:00
TaksigelseskirkenSigne von Münchow Krarup-Leth04/05 -22 20:00
Husum Kirkesognepræst Iben Hornshøj Sørensen05/05 -22 09:00
Enghave Kirke.05/05 -22 09:30
LutherkirkenAnders Vestergaard05/05 -22 11:30
Godthaabskirken, Nyelandsvej 51, 2000 FrederiksbergHospice- og Diakonipræst Charlotte Clante05/05 -22 17:00
Kirken i ØrestadRikke Weissfeld05/05 -22 18:00
Vor Frue KirkeMichael T. Brenøe05/05 -22 19:00
Mariendals KirkePreben Ulstrup06/05 -22 13:30
Nylars KirkeFrank Kærgaard08/05 -22 09:00
Vanløse KirkeSarah Bach la Cour08/05 -22 09:00
Sankt Nicolai KirkeHenriette Ry Nielsen08/05 -22 09:00
Sankt Ibs KirkePernille Bolø08/05 -22 09:00
Ruts KirkeJens Jørgen Rasmussen08/05 -22 09:00
Østerlars KirkeTina Ravnsbjerg Damholt08/05 -22 09:00
Rø KirkeCarsten Møller-Christensen08/05 -22 09:00
Sankt Ols KirkeÁki Kristoffer Nielsen08/05 -22 09:00
Håndværkerhaven 49, 2400 København NVSamme præst som i Emdrup kirke08/05 -22 09:30
Store Magleby KirkeAndreas Sylvest Wille08/05 -22 10:00
Sct. Matthæus KirkeBirgitte Kragh Engholm08/05 -22 10:00
HøjdevangskirkenLine Blak Gundersen08/05 -22 10:00
Brønshøj KirkePeter Nejsum08/05 -22 10:00
Sundby KirkeChristine Beck08/05 -22 10:00
KorsvejskirkenMiriam Joensen08/05 -22 10:00
Simon Peters KirkeN.N08/05 -22 10:00
Husumvold KirkeStig Boel08/05 -22 10:00
Simeons KirkeJeppe C. Nissen08/05 -22 10:00
Tagensbo KirkeDorte Pedersen08/05 -22 10:00
Vor Frue KirkeSteffen Ringgaard Andresen08/05 -22 10:00
Dragør KirkeJens Bach Pedersen08/05 -22 10:00
Hans Egedes KirkeLouise Sihm Knudsen08/05 -22 10:00
Christiansø KirkeVikar08/05 -22 10:00
Filips KirkeRikke Vanggaard08/05 -22 10:00
Grundtvigs KirkeVivi Andersen08/05 -22 10:00
HelligåndskirkenLeif Georg Christensen08/05 -22 10:00
Flintholm KirkePeter Friis08/05 -22 10:00
Sions KirkeAnne Kathrine Giversen08/05 -22 10:00
KastelskirkenElse Hviid08/05 -22 10:00
Kingos KirkeAnders Graversen08/05 -22 10:00
SkelgårdskirkenAnnelise H. Mehlsen08/05 -22 10:00
Hellig Kors KirkeAndreas Christensen08/05 -22 10:30
Vestermarie KirkeFrank Kærgaard08/05 -22 10:30
Solbjerg KirkeLars Danner Madsen08/05 -22 10:30
ApostelkirkenNiels Nymann Eriksen08/05 -22 10:30
AdventskirkenErik Meier Andersen08/05 -22 10:30
Sankt Povls KirkeHans Vilhelm Breum Jakobsen08/05 -22 10:30
Sankt Jakobs KirkeRasmus Nøjgaard08/05 -22 10:30
Nazaret KirkeJens Ole Carl Christensen08/05 -22 10:30
Aalholm KirkeMaria Hjort, Nora Uldall Charmati08/05 -22 10:30
Solvang KirkeCarsten Kofoed Espersen08/05 -22 10:30
GrøndalskirkenCarina Gosmer Andersen08/05 -22 10:30
Nexø KirkePeder Skovbo Jørgensen08/05 -22 10:30
LundehuskirkenLars Obel08/05 -22 10:30
TaksigelseskirkenLars Obel08/05 -22 10:30
Lindevang KirkeMarie Louise Østergaard-Hansen08/05 -22 10:30
Bellahøj KirkeLouise Miskow08/05 -22 10:30
Sankt Markus KirkeJesper Mønsted08/05 -22 10:30
Timotheus KirkeJesper Engholm08/05 -22 10:30
MargrethekirkenMalene Flensborg Christensen08/05 -22 10:30
Johannes Døbers KirkeFælles højmesse i Margrethekirken08/05 -22 10:30
Vigerslev KirkeJesper Lund Hougaard08/05 -22 10:30
Vanløse KirkeBirthe Schiøler08/05 -22 10:30
Emdrup KirkeJóannis Fonsdal08/05 -22 10:30
Mariendals KirkeSandra Danielle Theil Kastfelt08/05 -22 10:30
Frederiks KirkeMikkel Wold08/05 -22 10:30
Sankt Nicolai KirkePeter Hauge Madsen08/05 -22 10:30
Svaneke KirkePernille Bolø08/05 -22 10:30
Østermarie KirkeØjvind Nukartaq Hansen08/05 -22 10:30
FrihavnskirkenAnders Vestergaard08/05 -22 10:30
Trinitatis KirkeErik Høegh-Andersen08/05 -22 10:30
Sankt Pauls KirkeKathrine Bang Lilleør08/05 -22 10:30
Hasle KirkeJens Jørgen Rasmussen08/05 -22 10:30
Vor Frelsers KirkeFinn Damgaard08/05 -22 10:30
Gudhjem KirkeTina Ravnsbjerg Damholt08/05 -22 10:30
Sankt Peders KirkeBirgit Friis08/05 -22 10:30
Husum Kirkesognepræst Iben Hornshøj Sørensen08/05 -22 10:30
JesuskirkenSognepræst Sørine Gotfredsen08/05 -22 10:30
Sankt Clemens KirkeCarsten Møller-Christensen08/05 -22 10:30
Holmens KirkePeter Thyssen08/05 -22 10:30
Holmens KirkePeter Thyssen08/05 -22 10:30
Frederiksberg KirkeHannah Svinth-Værge08/05 -22 10:30
Frederiksberg SlotskirkeMichael Brautsch08/05 -22 10:30
Sankt Knuds KirkeFlemming Mose Lauridsen08/05 -22 10:30
Tejn KirkeÁki Kristoffer Nielsen08/05 -22 10:30
Allinge KirkeElon Anders Enevoldsen Lauterlein08/05 -22 10:30
Enghave KirkeJette Steffensen08/05 -22 11:00
KristkirkenSelma Ravn08/05 -22 11:00
Frederiksholm KirkeMorten Sternberg08/05 -22 11:00
Sankt Stefans KirkeMette Christina Juul08/05 -22 11:00
Sankt Johannes KirkeMarie Jacobsen Damm08/05 -22 11:00
Kirken i ØrestadPer Ramsdal08/05 -22 11:00
Anna KirkeJonna Annette Juel R Dalsgaard08/05 -22 11:00
Sankt Petri Tyske KirkeSusanne Duwe08/05 -22 11:00
Sankt Thomas KirkeSøren Kjær Bruun08/05 -22 11:00
Hans Tausens KirkeHenriette Barkholt08/05 -22 11:00
Nathanaels KirkeIngrid Gadager08/05 -22 11:00
KapernaumskirkenJacob Ekstrøm Løkkegaard08/05 -22 11:00
DavidskirkenHelena Hauge08/05 -22 12:00
Allehelgens KirkeSuzette Ejdrup08/05 -22 12:00
EliaskirkenWilliam Salicath08/05 -22 13:00
Bellahøj KirkeAsser Skude08/05 -22 14:30
Vor Frue KirkeStine Munch08/05 -22 17:00
MariakirkenJeanette Bauer/Stine L. Hansen08/05 -22 19:00
Aa KirkeBirgit Friis08/05 -22 19:00
Bellahøj KirkePeter Møller Jensen10/05 -22 08:30
Bellahøj KirkePeter Møller Jensen10/05 -22 16:30
Dragør KirkeJens Bach Pedersen11/05 -22 09:30
BethlehemskirkenKantor Kim Thinggaard11/05 -22 12:00
Nexø KirkePeder Skovbo Jørgensen11/05 -22 17:30
Husum Kirkesognepræst Bettina Birk Jensen12/05 -22 09:00
Enghave KirkeJette Steffensen12/05 -22 09:30
GarnisonskirkenJacob Ørsted12/05 -22 19:00
Tagensbo KirkeDorte Pedersen12/05 -22 19:30
Svaneke KirkeLise Dürr Nielsen13/05 -22 09:00
Hasle KirkeJens Jørgen Rasmussen13/05 -22 09:00
Sundby KirkeJan Bager13/05 -22 10:00
KorsvejskirkenJulie Aaboe13/05 -22 10:00
GodthaabskirkenChristina Mertz Fundrup13/05 -22 10:00
Trinitatis KirkeErik Høegh-Andersen13/05 -22 10:00
KastelskirkenThomas Hansen Beck13/05 -22 10:00
Kingos KirkeJens Christian Raabjerg Larsen13/05 -22 10:00
Solbjerg KirkeLars Danner Madsen13/05 -22 10:30
Sankt Povls KirkeCarsten Møller-Christensen13/05 -22 10:30
Nexø KirkePeder Skovbo Jørgensen13/05 -22 10:30
Lindevang KirkeChristiane Gammeltoft-Hansen13/05 -22 10:30
Sankt Markus KirkeJesper Mønsted13/05 -22 10:30
Timotheus KirkeJesper Engholm og Trine Amalie Fog Christiansen13/05 -22 10:30
Ny KirkePer Munch13/05 -22 10:30
Vigerslev KirkeJesper Lund Hougaard13/05 -22 10:30
Emdrup KirkeJóannis Fonsdal13/05 -22 10:30
Mariendals KirkePreben Ulstrup13/05 -22 10:30
Frederiks KirkeMikkel Wold13/05 -22 10:30
Ruts KirkeJens Jørgen Rasmussen13/05 -22 10:30
Østerlars KirkeTina Ravnsbjerg Damholt13/05 -22 10:30
Aa KirkeHardy Lund Olesen13/05 -22 10:30
Husum Kirkesognepræst Iben Hornshøj Sørensen13/05 -22 10:30
LundehuskirkenSigne von Münchow Krarup-Leth13/05 -22 10:30
Rø KirkeJesper Stange13/05 -22 10:30
FrihavnskirkenLene Tvilling13/05 -22 10:30
Sankt Knuds KirkeFinn Kappelgaard13/05 -22 10:30
JesuskirkenSognepræst Sørine Gotfredsen13/05 -22 10:30
Sankt Ols KirkeÁki Kristoffer Nielsen13/05 -22 10:30
Allinge KirkeElon Anders Enevoldsen Lauterlein13/05 -22 10:30
AdventskirkenCamilla Diderichsen og Erik Meier Andersen13/05 -22 11:00
Sankt Johannes KirkePeter Nicolai Halvorsen13/05 -22 11:00
Anna KirkeSusanne Voss Pedersen13/05 -22 11:00
BethlehemskirkenSelskabet for Tidebøn og Gregoriansk Sang, pastor Mette Ladefoged, Kantor Kim Thinggaard,13/05 -22 12:00
Trinitatis KirkeErik Høegh-Andersen13/05 -22 12:00
FrihavnskirkenLene Tvilling13/05 -22 12:30
AdventskirkenCamilla Diderichsen og Erik Meier Andersen13/05 -22 13:00
Timotheus KirkeJesper Engholm og Trine Amalie Fog Christiansen13/05 -22 13:00
Johannes Døbers KirkeKarin Thanning Christensen13/05 -22 14:00
Vor Frue KirkeSteffen Ringgaard Andresen13/05 -22 17:00
BethlehemskirkenSelskabet for Tidebøn og Gregoriansk Sang, pastor Mette Ladefoged, Kantor Kim Thinggaard,13/05 -22 19:45
Nexø KirkePeder Skovbo Jørgensen14/05 -22 10:30
Timotheus KirkeJesper Engholm og Trine Amalie Fog Christiansen14/05 -22 10:30
AdventskirkenCamilla Diderichsen og Erik Meier Andersen14/05 -22 11:00
AdventskirkenCamilla Diderichsen og Erik Meier Andersen14/05 -22 13:00
AdventskirkenCamilla Diderichsen og Erik Meier Andersen14/05 -22 15:00
Vestermarie KirkeFrank Kærgaard15/05 -22 09:00
Sankt Povls KirkeHans Vilhelm Breum Jakobsen15/05 -22 09:00
Vanløse KirkeFinn Vejlgaard15/05 -22 09:00
Sankt Nicolai KirkeJohannes Gregers Jensen15/05 -22 09:00
Sankt Bodils KirkeLise Dürr Nielsen15/05 -22 09:00
Østermarie KirkeKnud Henning Hansen15/05 -22 09:00
Ruts KirkeJens Jørgen Rasmussen15/05 -22 09:00
Sankt Peders KirkeHardy Lund Olesen15/05 -22 09:00
Sankt Clemens KirkeCarsten Møller-Christensen15/05 -22 09:00
Tejn KirkeElon Lauterlein15/05 -22 09:00
Håndværkerhaven 49, 2400 København NVSamme præst som i Emdrup kirke15/05 -22 09:30
Store Magleby KirkeJulie Helmer Kaas15/05 -22 10:00
Sct. Matthæus KirkeBarbara Jensen15/05 -22 10:00
Brønshøj KirkeIben Palle Hansen15/05 -22 10:00
Sundby KirkeSøren Sievers15/05 -22 10:00
KorsvejskirkenMiriam Joensen15/05 -22 10:00
Simon Peters KirkeJens Frederik Olsen15/05 -22 10:00
BethlehemskirkenKirkens præster15/05 -22 10:00
Husumvold KirkeStig Boel15/05 -22 10:00
Simeons KirkeLouise Britze15/05 -22 10:00
Tagensbo KirkeDorte Pedersen15/05 -22 10:00
Vor Frue KirkeAnders Borre Gadegaard15/05 -22 10:00
GarnisonskirkenAnders Vestergaard15/05 -22 10:00
GodthaabskirkenMartin Alexander Elvstrøm-Vieth15/05 -22 10:00
Dragør KirkeAnette Salling Lyneborg15/05 -22 10:00
Hans Egedes KirkeLouise Sihm Knudsen15/05 -22 10:00
Grundtvigs KirkeInge Lise Løkkegaard15/05 -22 10:00
HøjdevangskirkenAnn-Luise Bjørnebo15/05 -22 10:00
Tårnby KirkeDesirée Risum15/05 -22 10:00
KildevældskirkenRikke Vedel Hansen15/05 -22 10:00
HelligåndskirkenLeif Georg Christensen15/05 -22 10:00
Flintholm KirkeJeanette Sauerberg15/05 -22 10:00
Sions KirkeMette Kathrine Grosbøll og Jesper Sundgaard15/05 -22 10:00
KastelskirkenThomas Hansen Beck15/05 -22 10:00
Esajas KirkeMichael Aaskov Hemmingsen15/05 -22 10:00
Kingos KirkePer Damgaard Pedersen15/05 -22 10:00
Filips KirkeJulie Ragn Jensen15/05 -22 10:00
SkelgårdskirkenKaren Giødesen15/05 -22 10:00
AdventskirkenCamilla Diderichsen15/05 -22 10:30
Hellig Kors KirkeAndreas Christensen15/05 -22 10:30
Ny KirkePer Munch15/05 -22 10:30
Nylars KirkeFrank Kærgaard15/05 -22 10:30
Solbjerg KirkeKarin Franijeur Znaider15/05 -22 10:30
ApostelkirkenThomas Frovin15/05 -22 10:30
Sankt Lukas KirkeBettina C. Tranberg15/05 -22 10:30
Brorsons KirkeNicolaj Stubbe Hørlyck15/05 -22 10:30
Sankt Jakobs KirkeLars Ottosen15/05 -22 10:30
Nazaret KirkeJens Ole Carl Christensen15/05 -22 10:30
Aalholm KirkeLise Mortensen15/05 -22 10:30
Solvang KirkeJens Henrik Jakobsen15/05 -22 10:30
GrøndalskirkenTine Vængtoft Kristensen15/05 -22 10:30
Nexø KirkeHans Vilhelm Breum Jakobsen15/05 -22 10:30
LundehuskirkenLars Petersen15/05 -22 10:30
TaksigelseskirkenSigne von Münchow Krarup-Leth15/05 -22 10:30
Bellahøj KirkePeter Møller Jensen15/05 -22 10:30
Lindevang KirkeMaria Benedikte Fihl15/05 -22 10:30
Sankt Markus KirkeJesper Mønsted15/05 -22 10:30
Timotheus KirkeJesper Engholm og Trine Amalie Fog Christiansen15/05 -22 10:30
Johannes Døbers KirkePernille Vinge Karlsson15/05 -22 10:30
MargrethekirkenFælles højmesse i Johannes Døbers Kirke15/05 -22 10:30
Vigerslev KirkeJesper Lund Hougaard15/05 -22 10:30
Vanløse KirkePia Mi Ran Poulsen15/05 -22 10:30
Emdrup KirkeJóannis Fonsdal15/05 -22 10:30
Mariendals KirkeBirgitte Veit15/05 -22 10:30
Frederiks KirkeMikkel Wold15/05 -22 10:30
Sankt Nicolai KirkeNana Schiøtt Hansen15/05 -22 10:30
Sankt Ibs KirkeLise Dürr Nielsen15/05 -22 10:30
Trinitatis KirkeErik Høegh-Andersen15/05 -22 10:30
FrihavnskirkenRikke Juul15/05 -22 10:30
Sankt Pauls KirkeKathrine Bang Lilleør15/05 -22 10:30
Hasle KirkeJens Jørgen Rasmussen15/05 -22 10:30
Vor Frelsers KirkeMarlene Lindsten15/05 -22 10:30
Gudhjem KirkeTina Ravnsbjerg Damholt15/05 -22 10:30
Aa KirkeHardy Lund Olesen15/05 -22 10:30
Husum Kirkesognepræst Bettina Birk Jensen15/05 -22 10:30
Rø KirkeCarsten Møller-Christensen15/05 -22 10:30
Holmens KirkePeter Thyssen15/05 -22 10:30
Frederiksberg KirkeHelle Park Thorsen Halse15/05 -22 10:30
Frederiksberg SlotskirkeLars Gustav Lindhardt15/05 -22 10:30
Sankt Knuds KirkeKnud Henning Hansen15/05 -22 10:30
JesuskirkenSognepræst Helene Ferslev15/05 -22 10:30
Allinge KirkeElon Anders Enevoldsen Lauterlein15/05 -22 10:30
Enghave KirkeViggo Julsgaard Jensen15/05 -22 11:00
KristkirkenAnita Rohwer15/05 -22 11:00
Frederiksholm KirkeChristian Rydahl15/05 -22 11:00
Sankt Johannes KirkeMarie Jacobsen Damm15/05 -22 11:00
Kirken i ØrestadRikke Weissfeld15/05 -22 11:00
Anna KirkeSusanne Voss Pedersen15/05 -22 11:00
Sankt Petri Tyske KirkeDr. Rajah Scheepers15/05 -22 11:00
Sankt Thomas KirkeSøren Kjær Bruun15/05 -22 11:00
Hans Tausens KirkeHenriette Barkholt15/05 -22 11:00
Nathanaels KirkeEllen Margrethe Gylling15/05 -22 11:00
KapernaumskirkenJacob Ekstrøm Løkkegaard15/05 -22 11:00
Sankt Stefans KirkeAgnete Veit & Thomas Høg Nørager15/05 -22 11:00
DavidskirkenMette Kathrine Grossbøl og Jesper Sundberg15/05 -22 12:00
Allehelgens KirkeSuzette Ejdrup15/05 -22 12:00
EliaskirkenLars Obel15/05 -22 13:00
De Gamles Bys KirkeBirger Bavnhøj15/05 -22 14:00
Sankt Jakobs KirkeMia Rahr Jacobsen15/05 -22 14:00
Hans Egedes KirkeBorgny Susanna Brünings-Hansen15/05 -22 14:00
Emdrup KirkePakistansk præst15/05 -22 15:00
Vor Frue KirkeStine Munch15/05 -22 17:00
Holmens KirkePeter Thyssen15/05 -22 17:00
MariakirkenAnita Rohwer15/05 -22 19:00
Sankt Jakobs KirkeLars Ottosen16/05 -22 16:30
Bellahøj KirkePeter Møller Jensen17/05 -22 08:30
Bellahøj KirkePeter Møller Jensen17/05 -22 16:30
Dragør KirkeJens Bach Pedersen18/05 -22 09:30
Johannes Døbers KirkeVibeke Ebert Tuxen18/05 -22 10:00
BethlehemskirkenKantor Kim Thinggaard18/05 -22 12:00
Kastrup KirkeSusanne Worm Steensgaard18/05 -22 12:00
Husum KirkeSognepræst Frederik Teglberg Damm19/05 -22 09:00
Enghave KirkeJette Steffensen19/05 -22 09:30
Mariendals KirkePreben Ulstrup20/05 -22 13:30
Ny KirkePeter Hauge Madsen22/05 -22 09:00
Nylars KirkeØjvind Nukartaq Hansen22/05 -22 09:00
Sankt Povls KirkePeder Skovbo Jørgensen22/05 -22 09:00
Vanløse KirkeFinn Vejlgaard22/05 -22 09:00
Sankt Nicolai KirkeJohannes Gregers Jensen22/05 -22 09:00
Sankt Ibs KirkeLise Dürr Nielsen22/05 -22 09:00
Hasle KirkeJens Jørgen Rasmussen22/05 -22 09:00
Gudhjem KirkeTina Ravnsbjerg Damholt22/05 -22 09:00
Aa KirkeBenedikte Gyes22/05 -22 09:00
Håndværkerhaven 49, 2400 København NVSamme præst som i Emdrup kirke22/05 -22 09:30
Tårnby KirkeKarsten Møller Hansen22/05 -22 10:00
Store Magleby KirkeAndreas Sylvest Wille22/05 -22 10:00
Sct. Matthæus KirkeBirgitte Kragh Engholm22/05 -22 10:00
Sundby KirkeSøren Sievers22/05 -22 10:00
KorsvejskirkenJulie Aaboe22/05 -22 10:00
Simon Peters KirkeAmalie Nørgaard Rathje22/05 -22 10:00
BethlehemskirkenKirkens præster22/05 -22 10:00
Husumvold KirkeLise Mortensen22/05 -22 10:00
Simeons KirkePaul Heden Friis22/05 -22 10:00
Tagensbo KirkeDorte Pedersen22/05 -22 10:00
Vor Frue KirkeEva-Maria Schwarz22/05 -22 10:00
GarnisonskirkenJacob Ørsted22/05 -22 10:00
GodthaabskirkenKirsten Jørgensen22/05 -22 10:00
Hans Egedes KirkeLouise Sihm Knudsen22/05 -22 10:00
Filips KirkeSusanne Freddin Skovhus22/05 -22 10:00
Kastrup KirkeAllan Ivan Kristensen22/05 -22 10:00
Grundtvigs KirkeVibeke Bidstrup22/05 -22 10:00
Christians KirkeClaus Erik Oldenburg22/05 -22 10:00
HøjdevangskirkenLine Blak Gundersen22/05 -22 10:00
KildevældskirkenLisbeth Juhl Jørgensen22/05 -22 10:00
HelligåndskirkenMaria Benedikte Fihl22/05 -22 10:00
Flintholm KirkeAnnette Molin Brautsch22/05 -22 10:00
KastelskirkenThomas Hansen Beck22/05 -22 10:00
Sions KirkeAnne Kathrine Giversen22/05 -22 10:00
Esajas KirkePia Søltoft22/05 -22 10:00
Kingos KirkeAnders Graversen22/05 -22 10:00
Brønshøj KirkeIben Palle Hansen22/05 -22 10:00
SkelgårdskirkenKamilla Bugge22/05 -22 10:00
Hellig Kors KirkeAndreas Christensen22/05 -22 10:30
Solbjerg KirkeLars Danner Madsen22/05 -22 10:30
ApostelkirkenThomas Frovin22/05 -22 10:30
Sankt Lukas KirkeBettina C. Tranberg22/05 -22 10:30
AdventskirkenCamilla Diderichsen22/05 -22 10:30
Sankt Jakobs KirkeRasmus Nøjgaard22/05 -22 10:30
Nazaret KirkeNiels Underbjerg22/05 -22 10:30
Aalholm KirkeMaria Hjort22/05 -22 10:30
Solvang KirkeJens Henrik Jakobsen22/05 -22 10:30
GrøndalskirkenTine Vængtoft Kristensen22/05 -22 10:30
Nexø KirkePeder Skovbo Jørgensen22/05 -22 10:30
LundehuskirkenSigne von Münchow Krarup-Leth22/05 -22 10:30
TaksigelseskirkenLars Petersen22/05 -22 10:30
Lindevang KirkeChristiane Gammeltoft-Hansen22/05 -22 10:30
Bellahøj KirkeAsser Skude22/05 -22 10:30
Sankt Markus KirkeSigne Danielsen22/05 -22 10:30
Timotheus KirkeTrine-Amalie Fog Christiansen22/05 -22 10:30
MargrethekirkenKarin Thanning Christensen22/05 -22 10:30
Johannes Døbers KirkeFælles højmesse i Margrethekirken22/05 -22 10:30
Vigerslev KirkeChristian Schøler Holmgaard22/05 -22 10:30
Vanløse KirkePia Mi Ran Poulsen22/05 -22 10:30
Emdrup KirkeBørge Haahr Andersen, hjælpepræst22/05 -22 10:30
Mariendals KirkeSandra Kastfelt22/05 -22 10:30
Frederiks KirkeMikkel Wold22/05 -22 10:30
Sankt Nicolai KirkePeter Hauge Madsen22/05 -22 10:30
Svaneke KirkeLise Dürr Nielsen22/05 -22 10:30
Østermarie KirkeØjvind Nukartaq Hansen22/05 -22 10:30
FrihavnskirkenLene Tvilling22/05 -22 10:30
Trinitatis KirkeErik Høegh-Andersen22/05 -22 10:30
Sankt Pauls KirkeKathrine Bang Lilleør22/05 -22 10:30
Ruts KirkeJens Jørgen Rasmussen22/05 -22 10:30
Vor Frelsers KirkeMarlene Lindsten22/05 -22 10:30
Østerlars KirkeTina Ravnsbjerg Damholt22/05 -22 10:30
Sankt Peders KirkeBenedikte Gyes22/05 -22 10:30
Husum Kirkesognepræst Bettina Birk Jensen22/05 -22 10:30
Sankt Clemens KirkeCarsten Møller-Christensen22/05 -22 10:30
Holmens KirkeRasmus Jensen22/05 -22 10:30
Frederiksberg KirkeMichael Brautsch22/05 -22 10:30
Frederiksberg SlotskirkeHannah Svinth-Værge22/05 -22 10:30
Sankt Knuds KirkeFlemming Mose Lauridsen22/05 -22 10:30
Tejn KirkeÁki Kristoffer Nielsen22/05 -22 10:30
Allinge KirkeElon Anders Enevoldsen Lauterlein22/05 -22 10:30
Enghave KirkeJette Steffensen22/05 -22 11:00
KristkirkenMette Gramstrup22/05 -22 11:00
Frederiksholm KirkeMarie Sigaard Andersen22/05 -22 11:00
Sankt Stefans KirkeMette Christina Juul22/05 -22 11:00
Sankt Johannes KirkeJeppe Carsce Nissen22/05 -22 11:00
Kirken i ØrestadPer Ramsdal22/05 -22 11:00
Anna KirkeSusanne Voss Pedersen22/05 -22 11:00
Sankt Thomas KirkeVibeke Rørbæk Døssing22/05 -22 11:00
Hans Tausens KirkeInger Lundager22/05 -22 11:00
Nathanaels KirkeIngrid Gadager22/05 -22 11:00
KapernaumskirkenJacob Ekstrøm Løkkegaard22/05 -22 11:00
Vestermarie KirkePeter Bjørn Hansen22/05 -22 12:00
DavidskirkenHelena Hauge22/05 -22 12:00
Allehelgens KirkeMik Kjerulff22/05 -22 12:00
EliaskirkenWilliam Salicath22/05 -22 13:00
Vor Frue KirkeCharlotte Ekstrand22/05 -22 17:00
Holmens KirkeBirgitte Kvist Poulsen22/05 -22 17:00
MariakirkenLise Rasmussen22/05 -22 19:00
Bellahøj KirkePeter Møller Jensen24/05 -22 08:30
Bellahøj KirkePeter Møller Jensen24/05 -22 16:30
Dragør KirkeJens Bach Pedersen25/05 -22 09:30
BethlehemskirkenKantor Kim Thinggaard25/05 -22 12:00
Kastrup KirkeSusanne Worm Steensgaard25/05 -22 12:00
Solbjerg KirkeKarin Franijeur Znaider26/05 -22 00:00
Ruts KirkeSe Hasle Kirke26/05 -22 09:00
Hasle KirkePer Munch26/05 -22 09:00
Østerlars KirkeTina Ravnsbjerg Damholt26/05 -22 09:00
Rø KirkeCarsten Møller-Christensen26/05 -22 09:00
Sundby KirkeChristine Beck26/05 -22 10:00
KorsvejskirkenMiriam Joensen26/05 -22 10:00
Simeons KirkeLouise Britze26/05 -22 10:00
Vor Frue KirkeStine Munch26/05 -22 10:00
GarnisonskirkenJacob Ørsted26/05 -22 10:00
GodthaabskirkenMartin Alexander Elvstrøm-Vieth26/05 -22 10:00
Dragør KirkeAnette Salling Lyneborg26/05 -22 10:00
Filips KirkeRikke Vanggaard26/05 -22 10:00
Kastrup KirkeSusanne Worm Steensgaard26/05 -22 10:00
Brønshøj KirkePeter Nejsum26/05 -22 10:00
Christians KirkeClaus Erik Oldenburg26/05 -22 10:00
HelligåndskirkenLeif G. Christensen26/05 -22 10:00
Flintholm KirkeJeanette Sauerberg26/05 -22 10:00
KastelskirkenElse Hviid26/05 -22 10:00
Esajas KirkePia Søltoft26/05 -22 10:00
Kingos KirkePer Damgaard Pedersen26/05 -22 10:00
BethlehemskirkenKirkens præster26/05 -22 10:00
Lodivej 9, 2300 København SLine Bønding26/05 -22 10:00
Hans Egedes KirkeLouise Sihm Knudsen26/05 -22 10:00
Sankt Povls KirkeHans Vilhelm Breum Jakobsen26/05 -22 10:30
Sankt Jakobs KirkeRasmus Nøjgaard26/05 -22 10:30
Nexø KirkePeder Skovbo Jørgensen26/05 -22 10:30
AdventskirkenCamilla Diderichsen26/05 -22 10:30
Lindevang KirkeJonas Lucas Christy26/05 -22 10:30
Nazaret KirkeJens Ole Carl Christensen26/05 -22 10:30
Sankt Markus KirkeSigne Danielsen26/05 -22 10:30
Timotheus KirkeTrine-Amalie Fog Christiansen26/05 -22 10:30
Solvang KirkeCarsten Kofoed Espersen26/05 -22 10:30
Ny KirkePer Munch26/05 -22 10:30
Vigerslev KirkeJesper Lund Hougaard26/05 -22 10:30
Emdrup KirkeJakob Valdemar Olsen26/05 -22 10:30
Mariendals KirkePreben Ulstrup26/05 -22 10:30
Frederiks KirkeMikkel Wold26/05 -22 10:30
Østermarie KirkeØjvind Nukartaq Hansen26/05 -22 10:30
Aalholm KirkeLise Mortensen26/05 -22 10:30
Sankt Lukas KirkeHelle B. Poulsen26/05 -22 10:30
Bellahøj KirkeAsser Skude26/05 -22 10:30
Vor Frelsers KirkeFinn Damgaard26/05 -22 10:30
Gudhjem KirkeTina Ravnsbjerg Damholt26/05 -22 10:30
Aa KirkeBenedikte Gyes26/05 -22 10:30
Trinitatis KirkeAnne Edmond Pedersen26/05 -22 10:30
TaksigelseskirkenLars Petersen26/05 -22 10:30
Sankt Clemens KirkeCarsten Møller-Christensen26/05 -22 10:30
FrihavnskirkenRikke Juul26/05 -22 10:30
Holmens KirkePeter Thyssen26/05 -22 10:30
Frederiksberg KirkeLars Gustav Lindhardt26/05 -22 10:30
Vanløse KirkeBirthe Schiøler26/05 -22 10:30
Sankt Knuds KirkeFlemming Mose Lauridsen26/05 -22 10:30
Sankt Ols KirkeÁki Kristoffer Nielsen26/05 -22 10:30
Allinge KirkeElon Anders Enevoldsen Lauterlein26/05 -22 10:30
Sankt Nicolai KirkePeter Hauge Madsen26/05 -22 11:00
Anna KirkeJonna Annette Juel R Dalsgaard26/05 -22 11:00
Sankt Thomas KirkeCharlotte Cappi Grunnet26/05 -22 11:00
Hans Tausens KirkeLars Ahlmann Olesen26/05 -22 11:00
KildevældskirkenRikke Vedel Hansen, Lisbeth Juhl Jørgensen26/05 -22 11:00
Nathanaels KirkeEllen Margrethe Gylling26/05 -22 11:00
FrihavnskirkenRikke Juul26/05 -22 12:30
EliaskirkenWilliam Salicath26/05 -22 13:00

En kommentar på “Gudstjenester i Københavns Stift

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret.

Dine kommentarer hjælper os med at forbedre vores produkter og tjenester, så vi bliver ved med at registrere dem. Vi bruger kommentaren også til fremtidig reference. For yderligere oplysninger henvises til vores politik om beskyttelse af personlige oplysninger.

Vi beholder dit navn, så vi kan kommunikere med dig. For yderligere oplysninger henvises til vores politik om beskyttelse af personlige oplysninger.
Vi opbevarer din e-mail, så vi kan kommunikere med dig . For yderligere oplysninger henvises til vores politik om beskyttelse af personlige oplysninger.

Vi opbevarer din webadresse på din hjemmeside, så vi kan kommunikere med dig om vores produkt og tjenester. For yderligere oplysninger henvises til vores politik om beskyttelse af personlige oplysninger.

%d bloggers like this: